Triumfojnë vajzat e Skënderbeut; korçaret fitojnë turneun mbarëkombëtar “Gjergj Kastrioti”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Triumfojnë vajzat e Skënderbeut; korçaret fitojnë turneun mbarëkombëtar “Gjergj Kastrioti”

TONIN FRROKU

GAZETAR-VIZION PLUS

 

“Korcaret kane fituar me rezultatin 2 me 3 ne prishtine. Lojtaret e Skenderajt kryesuan ne dy sete por Orlando Koja duket se ka zgjidhur gjithcka ne setet e tjera duke e cuar ndeshjen ne set final, set qe eshte fituar nga skuadra e Skenderbeut.”

Advertisement

 

Skënderbeu ka fituar ligën mbarëkombëtare “Gjergj Kastrioti”, pasi ka mundur në finale ekipin e Skënderaj të Kosovës.

 

Me përjashtim të setit final, që është mbyllur lehtësisht me fitoren e korçareve, katër setet e tjera kanë pasur rivalitet deri në pikët e fundit.

Advertisement

 

Një ndeshje që i ka pasur të gjitha, që nga mënyra e organizimit e deri tek rivaliteti në 5 setet e lojës, për të ardhur tek një ceremoni model për shpalljen e skuadrave finaliste.

 

Për trajnerin Orlando Koja dhe volejbollistet Paola Gjata e Elena Bego, ndeshja ka qenë e nivelit të lartë.

Advertisement

 

ORLANDO KOJA

 “Ne e merituan sepse nuk u dorëzuan asnjëhërë dhe pse kundeshtari ishte i fortë. Ne do të bëjmë gjithçka që të fitojme edhet trofe të tjera.”

 

Advertisement

PAOLO GJATA

“Jemi të kënaqura me rezultatin sepse ne thamë gjithçka për të fituar”

 

ELENA BEGO

Advertisement

“Ishte një lojë shumë e vështirë për ne, por ja dolëm të fitonim” 

 

Sekretari i FSHV, Erli Pëllumbi, është shprehur se Federate Shqiptare e Volejbollit dhe ajo e Kosovës, janë të gatshme të organizojnë një kampionat të përbashkët për femra dhe meshkuj.

 

Advertisement

ERLI PËLLUMBI

SEKRETARI I FSHV

“Ajo që në synojmë është që të dy volejbollet të bashkohen me njëra tjetrën”

 

Advertisement

Lojtarja më e mirë e turneut është shpallur volejbollistja e Skënderbeut, Kaila Uilliams.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy