Vdes sulmuesi i Egnatias/ Tragjedi në futbollin shqiptar, Duamena u rrëzua papritur në tokë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vdes sulmuesi i Egnatias/ Tragjedi në futbollin shqiptar, Duamena u rrëzua papritur në tokë

Tragjedi e madhe në futbollin shqiptar.

 

Rafael Duamena, sulmuesi i Egnatias vdiq në spital pak minuta pasi u rrëzua pa ndjenja në fushë gjatë ndeshjes kundër Partizanit.

 

Advertisement

28-vjeçari nga Gana u rrëzua pa ndjenja në minutëne  23 të sfidës që po luhej në qytetin e Rrogozhinës.

 

Menjëherë ndeshja u ndërpre dhe sulmuesi u dërgua në spitalin e qytetit. Por mjekët vendosën ta dërgojnë  drejt një spitali më të specializuar.

 

Advertisement

Fatkqësisht ndonëse u dërgua në spitalin e Kavajës, sulmuesi i Egnatias nuk mund të mbijetoje për shkak të problemeve kardiake.

 

Rafael Duamena ka pasur probleme edhe në të kaluarën nga zemra, por pavarësisht kësaj ai vazhdonte të luante futboll.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy