Zyrtare/ Mësoni kur rinis Premier League

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zyrtare/ Mësoni kur rinis Premier League

Zyrtare/ Mësoni kur rinis Premier League

Premier League do të rinisë më 17 qershor. Sot në mbrëmje, u zyrtarizua më në fund edhe data se kur do të fillojë të luhet futbolli në Angli. Qeveria ka konfirmuar datën 17 qershor si ditën kur do të rinisë një ndër kampionatet më të ndjekura në botë.

Sipas Goal.com, të 92 ndeshjet e mbetura pa luajtur do të jepen live në televizion ku disa do të keni kënaqësinë t’i ndiqni në platformën Digitalb.

Një ndër ekipet që e priste me padurim këtë lajm është Liverpool dhe tifozët e saj të cilët kanë që në vitin 1990 që nuk fitonin trofeun e ligës së parë dhe tashmë janë shumë pranë ku vendi i dytë Manchetser City është 25 pikë pas kur kanë mbetur edhe 10 takime.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy