Besart Ibraimi: Dua të luaj në FC Struga Trim&Lum sepse është një klub shumë serioz dhe të arrijmë majat e suksesit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Besart Ibraimi: Dua të luaj në FC Struga Trim&Lum sepse është një klub shumë serioz dhe të arrijmë majat e suksesit

F.C. Struga bënë për vete golashënuesin⚽ më të mirë të të gjitha kohërave në futbollin vendor

⏩ Struga Trim Lum edhe zyrtarisht ka bërë për vete sulmuesin #BesartIbraimi.
⏩ Bëhet fjalë për golashënuesin më të mirë të të gjitha kohërave në futbollin vendor, i cili gjatë verës do të vazhdoj të tund rrjetat kundërshtare, mirëpo këtë herë me fanellën më të bukur, atë të #StrugaTrimLum.
💬…..”Jam vendosur për Struga Trim Lum, pasi vërtetë bëhet fjalë për një klub shumë serioz, të cilët mundohen për çdo ditë të rriten dhe të arrijnë majat e futbollit vendor. Falënderoj drejtuesit e klubit për besimin e dhënë, ndërsa unë si Besart, ju premtoj se do jap maksimumin, gjithashtu publikut strugan i premtoj gola përmes të cilëve do arrijmë deri te garat europiane, por kuptohet edhe për të arritur objektivat e klubit” – tha në prononcimin e tij të parë si pjesë e Struga Trim Lum, Besart Ibraimi, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës greke të Ksantit.
⏩ Ndryshe gjatë karrierës së tij, Ibraimi ka luajtur edhe me Vëllazërimin, Napredokun, Renovën dhe Shkëndijën në futbollin tonë vendor, ndërsa jashtë kufijve tanë përveç me grekët e Ksantit, kishte luajtur edhe me skuadra mjaft të njohura, si Shalke 04 (Gjermani), Sevastpol, Tavriya, MetalurgZaporozhje (Ukrainë), ENParalimniou, ErmisAradippou (Qipro).
#ForcaStrugaTrimLum 💪💪💪
🔴⚪

Advertisement

______________________________________
F.C. Struga го грабна најдобриот голгетер на сите времиња во домашниот фудбал

⏩ F.C. Struga и официјално го претстави напаѓачот #БесартИбраими.
⏩ Станува збор за најдобриот голгетер на сите времиња во домашниот фудбал, кој во текот на летото ќе продолжи да ги тресе противничките мрежи, но овојпат со најубавиот дрес, оној на #СтругаТримЉум.
💬…..”Се решив за F.C. Struga, бидејќи навистина е многу сериозен клуб, кој секојдневно се труди да расте и да го достигне врвот во домашниот фудбал. Им благодарам на челниците на клубот за укажаната доверба, додека јас како Бесарт ви ветувам дека ќе го дадам максимумот, исто така на струшките навивачи им ветувам голови, преку кои ќе стигнеме до европските натпреварувања, но секако и остварување на целите на клубот“, – кажа во својата прва изјава како дел од F.C. Struga, Бесарт Ибраими, кој за последен пат играше за грчкиот тим на Ксанти.
⏩ Инаку, #Ибраими во текот на својата кариера има настапувано и за #Влазерими, #Напредок, #Ренова и #Шкендија во домашниот фудбал, додека надвор од нашите граници, покрај Грците од #Ксанти, имаше играно и со познати екипи, како #Шалке 04. (Германија), #Севастпол, #Таврија, #МеталургЗапорожје (Украина), #ЕНПаралимниу, #ЕрмисАрадипу (Кипар).
#ForcaStrugaTrimLum 💪💪💪
#BigFamily 🔴⚪

The post Besart Ibraimi: Dua të luaj në FC Struga Trim&Lum sepse është një klub shumë serioz dhe të arrijmë majat e suksesit appeared first on Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy