Abel, roboti 12-vjeçar që kupton njerëzit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Duket si një djalë 12-vjeçar, di të flasë, të arsyetojë dhe të kuptojë emocionet e qenieve njerëzore para tij.

Emri i tij është Abel dhe ai është roboti i ri humanoid i krijuar nga studiuesit e Universitetit të Pizës në bashkëpunim me ”Biomimics” të Londrës, laboratorët ku kanë lindur disa nga ”alienët” më të famshëm të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy