FOTOT: Njihuni me “bishën” me 6 rrota

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompania e makinave Rezvani ka prezantuar një “bishë” e re.

Kjo makinë ka 6 rrota, është e gjatë 6 metra, ka një motor turbo 7-litërsh V8 prej 1300 kuajsh dhe me mburojë antiplumb.

Me anë të një butoni, kjo makinë lëshon tym nga pjesa e pasme, për të larguar makinat që mund ta ndjekin.

Gjithashtu ofron mbrojtje elektromagnetike në mënyrë që sistemet e saj elektronike të jenë gjithmonë të mbrojtura, pavarësisht rrethanave. Çmimi i kësaj makine nis nga 190 000 euro.  (TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy