Historike, Ferrari prezanton SUV-in e tij të parë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Historike, Ferrari prezanton SUV-in e tij të parë

Ferrari ka prezantuar për herë të parë në histori një makinë SUV. Ferrari Purosangue është ndryshe nga prodhimet e tjera të markës së famshme italiane: ka 4 dyer dhe 4 sedilje.

Kjo makinë ka një motor Ferrari V12, është e gjatë 5 metra dhe e lartë 1,6.


<!–

–>

Advertisement

Ferrari zbulon një makinë “Unike”

Advertisement

Ngjyrat e disponueshme janë 4: e zeza, e bardha, e kuqja dhe grija.

Çmimi i Ferrari Purosangue është 390 000 euro dhe dorëzimet do të nisin në mesin e vitit të ardhshëm.


ferrari j 954x579<!–

–>

Advertisement

Ferrari prezanton “lodrën” prej 100 000 eurosh

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy