Jeff Bezos dhe tre shoqërues udhëtojnë në hapësirë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miliarderi amerikan, Jeff Bezos, do të udhëtojë sot në hapësirë me anijen raketë të ndërtuar nga kompania e tij, Blue Origin.

Ai do të shoqërohet nga vëllai i tij, Mark, një pilote 82-vjeçare, Wally Funk, dhe një student 18-vjeçar, Oliver Daemen.

Fluturimi i tyre do të zgjasë 11 minuta.

“Ta shohësh Tokën nga hapësira, është një gjë që ju ndryshon….

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy