Kina mohon sulmin kibernetik ndaj Microsoftit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kina i mohoi akuzat se ka kryer një sulm të madh kibernetik kundër gjigantit amerikan të teknologjisë, Microsoft.

Të hënën, Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera perëndimore akuzuan Kinën për piraterimin e Microsoft-it – një platformë e njohur e postës elektronike, që përdoret nga ndërmarrjet në të gjithë botën.

Ato thanë se sulmi ishte pjesë e një sjelljeje…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy