Kompanitë teknologjike premtojnë të kontribuojnë në forcimin e sigurisë kibernetike në SHBA

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kompanitë teknologjike si Apple, Google dhe Microsoft kanë premtuar të ndihmojnë në forcimin e sigurisë kibernetike të SHBA-së, pas një takimi me presidentin Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Premtimet ndryshojnë sipas kompanisë, por ato çojnë në shpenzimin e miliardave në infrastrukturën kibernetike.

Takimi i profilit të lartë me krerët e kompanive vjen pas sulmeve të…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy