Pas Zonda dhe Huayra, Pagani zbulon “xhevahirin” e tretë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pas Zonda dhe Huayra, Pagani zbulon “xhevahirin” e tretë

Horacio Pagani ka zbuluar krijesën e tij të tretë, pas makinave Zonda dhe Huayra. Pagani Utopia është supermakina e radhës, me një motor V12, kambio manuale dhe 7 marshe.

Kjo makinë është rezultat i një pune 6-vjeçare, që ka sjellë një prodhim të mrekullueshëm nga ana stilistike dhe të përmirësuar nga ajo aerodinamike.


<!–

–>

Advertisement

“Bishtgjata” që kushton 7 milionë euro

Advertisement

Për ata miliarderë që duan ta blejnë, çmimi është mbi 2 milionë euro.


pagani 1024x576<!–

–>

Advertisement

Pagani prezanton supermakinën vetëm për pista

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy