Qualcomm dhe Microsoft bashkojnë forcat për Metaversin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në panairin ”Consumer Electronic Show”, që po mbahet në Las Vegas, kompanitë Qualcomm dhe Microsoft njoftuan për një bashkëpunim për të zhvilluar produkte dhe shërbime kushtuar Metaversit, rrjet 3D i botës virtuale.

Ideja e një platforme të realitetit virtual dhe të shtuar për komunikim e argëtim, e paraqitur në fund të 2021 nga Mark Zuckerberg, ngjalli interes të ri për projektet…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy