SHBA-ja akuzon Rusinë se po pengon kapjen e hakerëve

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Paralajmërimet e Shteteve të Bashkuara për presidentin rus Vladimir Putin për mbrojtjen e kriminelëve kibernetikë të fshehur në Rusi, duket se kanë pasur pak ndikim, thonë zyrtarë të lartë të institucioneve të zbatimit të ligjit në Shtetet e Bashkuara, si dhe zyrtarë të kibernetikës.

“Nuk ka asnjë tregues që qeveria ruse të ketë ndërmarrë veprime për…

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy