Sulmi kibernetik në “Air India”: Të dhënat e miliona njerëzve u komprometuan

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Linja ajrore kombëtare e Indisë “Air India” ka thënë se një sulm kibernetik në serverët e saj të të dhënave ka prekur rreth 4.5 milionë njerëz në të gjithë botën.

Sulmi u raportua fillimisht në shkurt. Detaje që përfshinin informacione të pasaportës dhe biletave ashtu si edhe kartelave të kredit u komprometuan.

Nuk është e qartë kush qëndron prapa…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy