Glykeria “ndez” Pogradecin/ Pushuesit dhe turistët shijojnë muzikën greke

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Glykeria “ndez” Pogradecin/ Pushuesit dhe turistët shijojnë muzikën greke

Këngëtarja e njohur greke Glykeria, për më shumë se 2 orë ka sjellë këngët e vendit të saj në Odeonin e qytetit të Pogradecit.

 

 

Jo vetëm artdashësit pogradecarë, por dhe shume turistë të cilët po kalojnë pushimet në qytetin liqenor kërcyen e kënduan nën tingujt e muzikës greke. Me mjaft interes janë pritur edhe këngët shqipe të këngëtares greke.

Advertisement

 

 

Këngëtarja është shprehur mjaft entuziaste për mikpritjen që ka gjetur në këtë qytet.

 

Advertisement

GLYKERIA – KENGETARE GREKE 

Kam një lehtësi të këndoj në gjuhë të huaja dhe jam shumë e lumtur që kam mësuar të këndoj edhe në gjuhën shqipe, falë Dasho Kurtit muzikantit dhe për mua është kënaqësi e veçantë.

 

Para koncertit këngëtarja e njohur është pritur në një takim edhe nga kryetari i bashkisë së Pogradecit, Ilir Xhakolli. Ajo do të vijojë turin e saj në Vlorë, dhe më pas në Dervician.

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy