“Ishte elit në të gjitha dimensionet”, piktori Helidon Haliti analizon kryeministrin Rama si pedagog

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ishte elit në të gjitha dimensionet”, piktori Helidon Haliti analizon kryeministrin Rama si pedagog

Piktori Helidon Haliti tha në emisionin “Quo Vadis” se në kohën kur ka qenë student ka patur pedagog kryeministrin Edi Rama.

Në intervistën e tij për moderatoren Pranvera Borakaj, artisti tha se Rama is pedagog ishte elit në të gjitha dimensionet, veçanërisht në ate fizik.

Piktori tha se kryeministri Rama është një njeri shumë i ditur dhe i kompletuar.

Helidon Haliti: Edi Rama ishte aboslutisht elit në të gjitha dimensionet sidomos në atë fizik, pra kalonte në mes të bulevardit dhe të gjithë kthenin kokën. Ishte një pedagog i cili në orare të caktuar nuk dinte se ku po drejtonte, në fakt edhe sot Rama është ashtu. Është njeri për hir të vërtetës shumë i ditur, shumë i kompletuar…pra e ka këtë mllef ku jap mësim unë, ku luaj basketboll unë, kë qeveris une dhe i ndihet kjo gjë./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy