“Kënge moj”, dy net në Fier/ Muzika popullore dhe ajo e lehtë “pushton” qendrën e qytetit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Kënge moj”, dy net në Fier/ Muzika popullore dhe ajo e lehtë “pushton” qendrën e qytetit

Stacioni i radhës i maratonës Këngë Moj ishte qyteti i Fierit.

Për dy ditë me radhë, publiku fierak mirëpriti Stafin e Vizion Plus, Promotor dhe artistët e maratonës, të cilët ndezën atmosferën e festuan së bashku nën tingujt e muzikës popullore dhe asaj të lehtë.

Advertisement

Koncerti i organizuar nën kujdesin e kryebashkiakut Armando Subashi u zhvillua në qendër të qytetit para një spektatori që nuk rreshti së kërcyeri e duartrokituri përgjatë të dyja netëve magjike .

Advertisement

“Është gjeja më e mirë. Kam qejf shumë. Dhe dua të kërcej përsëri.

 

Jam i ftuar special. Kam ardhur nga Anglia, përshëndes Vizion Plus.

Advertisement

 

Jam shume e kënaqur. Po e kam ndjekur gjithmonë. Perfekt.

 

Është një nga spektaklet me te bukura, sidomos për ne që vijmë nga Italia. E ndjek gjithmonë. E kam ndjekur në Vlorë dhe këtu në Fier.”- shprehen qytetarët.

Advertisement

 

 

 

Në skenë u ngjitën emrat më të njohur të këngës, të cilët me performancat e tyre gjallëruan publikun fierak.

Advertisement

VASKË CURRI  – KËNGËTAR

 

Advertisement

Fieraket i dua dhe me duan shume. Janë artdashës. Ka entuziazëm. Ka emocion te papare.

 

 

Advertisement

GRUPI FREE MC

 

Jemi shumë të lumtur që rikthehemi në qytetin tonë. Opo do pimë e do bëjmë qejf. Këto aktivitete duhen vlerësuar pa masë.

 

Advertisement

Edhe Fieri si gjithë Shqipëria e do këngën popullore.

 

Shikoje sa bukur gjithë publiku është kënaqësi.

 

Advertisement

Të rinj e të moshuar, secili sipas preferencave muzikore shijuan këngët e tyre deri në orët e vona, përgjatë dy netëve magjike të dhuruara nga artistët e maratonës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy