Kledi Kadiu, dedikimi i ëmbël për djalin e sëmurë në ditëlindjen e tij të parë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kledi Kadiu, dedikimi i ëmbël për djalin e sëmurë në ditëlindjen e tij të parë

Fmija i dyt i Kledi Kadiut dhe Charlotte Lazzari ka mbushur nj vit dhe balerini i njohur i ka kushtuar nj mendim dashurie n rrjetet sociale.

“Nuk ka fjal pr t prshkruar xhiron tende t par rreth diellit.

Ti je mrekullia jonw. Gzuar ditlindjen Samurai i vogl i madh”, ka shkruar ai n Instagram.

Advertisement

N postim balerini shqiptar pwrmend fjalwn lufttari, sepse Gabrieli i vogl sht i smur q n lindje dhe ka qen vet Klejdi q e ka treguar koh m par.

“13 dit pas lindjes, Gabriel shfaqi ethe dhe konvulsione t rnda, shprehje e nj diagnoze mjaft komplekse:meningo-encefalit“, shpjegoi ai. Por I vogli ynw nuk u dorzua. Ne filluam nj proces rehabilitimi t hershm. Nuk duam t fshihemi pas fjalve duke pretenduar se gjithçka sht e thjesht, por besojm jashtzakonisht n neuroplastikn, n vullnetin e pakufishm t lufttarit ton t vogl, n qndrueshmrin dhe dashurin si stimuli m i mir pr t msuar”.

Advertisement

Shum personazhe tw botws sw artit dhe kulturws, miq dhe koleg t Kledit komentuan nw postimin e urimin pr Gabrielin.

Kadiu ka publikuar edhe nj video prekse me momentet m t bukura t vitit t par t jets s foshnjs s vet: nga lindja deri tek loja me motrn. Çifti, i cili u martua n vitin 2018, ka edhe nj vajz tjetr, Lea, e lindur n vitin 2016. /TGCOM

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy