Alfred Lela: Nuk e fal Edi Ramën e Sandër Lleshin, se janë burracakë e s’më kërkuan falje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Alfred Lela ishte sot i pranishëm në protestën e dytë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrin.

Ai tha se policët i fal për dhunën e ushtruar natën e rrëzimit të Teatrit, por kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm jo.

Sipas Lelës, ata janë treguar burracakë e nuk kërkuan falje për përplasjen që ndodhi mes uniformave blu dhe artistëve e aktivistëve.

“Unë i kam falur policët sepse janë bija e bijë nënash të bërë kokë turku, por nuk janë të parët, qofshin të fundit.

Advertisement

Nuk e kam falur e nuk do e fal Edi Ramën dhe Sandër Leshin, jo se u dhunova atë ditë, as sepse ishim të pazotë për ta njohur e pranuar dhunën, por për të qenë burra Shqipërie e për të thënë na falni, ndodhi, nuk mundën se janë burracakë, e se janë burracakë s’kam për ti falur.

Të mos keqkuptohemi se nuk do të thotë se do marr pushkën”, tha ai.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy