Celine Dion anulon koncertet/ “Këngëtarja nuk mund të ngrihet më nga shtrati”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Celine Dion anulon koncertet/ “Këngëtarja nuk mund të ngrihet më nga shtrati”

Celine Dion , 53 vjeç, do të performonte në një seri koncertesh në Las Vegas duke filluar nga 5 nëntori, të cilat ikona  emuzikes botërore u detyrua ti anullonte për shkak të një problemi shëndetësor.

 

Stafi i saj shpjegoi, në një deklaratë për shtyp, se Celine Dion vuan nga ” spazma të rënda dhe të vazhdueshme të muskujve».

 

Advertisement

Mirëpo duket se gjendja shëndetësore e Celine Dion është në fakt shumë më shqetësuese. Një i afërm i yllit ka folur për revistën “Here” :

 

“ Ajo nuk mund të ngrihet më nga shtrati , të lëvizë apo të ecë. Ajo vuan nga dhimbjet në këmbë të cilat e paralizojnë. Ajo është shumë e dobët dhe ka humbur shumë peshë . Një sëmundje që mund të kërkojë një rikuperim të gjatë “përcakton burimi”. Nëse gjërat nuk përmirësohen, mund të jetë e nevojshme të ndalet për disa muaj, apo edhe një vit . Sepse simptomat e saj janë më shqetësuese sesa pritej.”

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy