EMRAT/ Shkatërrohet banda e drogës në Itali, mes të arrestuarve edhe shqiptarë, i “shërbenin” mafiozit famëkeq

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EMRAT/ Shkatërrohet banda e drogës në Itali, mes të arrestuarve edhe shqiptarë, i “shërbenin” mafiozit famëkeq

Një nga anëtarët më famëkeq të bandës së drogës në Itali, është vënë sërish në epiqendër të vëmendjes në Itali.

Bëhet fjalë për Marcello Colafigli i njohur ndryshe si “Marcellone”, anetar i bandës “Della Magliana”, për të cilin policia lëshoi urdhër arrest.

Mafiozi 70-vjeçar italian Marcello Colafigli, një nga bosët e organizatës kriminale romake të njohur si “Banda della Magliana”, një nga mafiat më të fuqishme dhe më të rrezikshme italiane nga fundi i viteve ‘70 dhe fillimi i viteve ‘90. Ai u dënua me burgim të përjetshëm për 3 vrasje por u lirua vitet e fundit.

Në kuadër të operacionit anti kanabis, policia italiane ka lëshuar urdhër arreste për 28 persona, 11 në burg dhe 16 në arrest shtëpie.

Advertisement

Sigurisht mes anëtarevë të grupit ka edhe shqiptarë. Mediat italiane kajnë publikuar emra e tyre, ata janë: Erion Hyseni i njohur si “il Biondo”, Naser Xhylani i njohur si “jugu” apo “Leon” dhe Roland Nurce i njohur si “Landi” apo “Il Pischello”.

Banda kriminale trafikonte kokainë nga Kolumbia dhe hashash nga Spanja./ vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy