Shkatërrohet banda e drogës në Itali, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shkatërrohet banda e drogës në Itali, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

Mëngjesin e sotëm, Drejtoria e Qarkut Antimafia e Bolonjës ka finalizuar një operacion të madh antidrogë kundër një grupi kriminal të dedikuar për tregtimin e drogës në të gjithë qendrën historike të qytetit.

Gjithsej janë lëshuar 44 masa paraprake. Anëtarë të organizatës janë shtetas me origjinë tuniziane, italian,e shqiptare dhe oakistaneze.

Nga hetimet u konstatu se janë shitur mbi 5 mijë doza kokainë dhe 1500 doza heroinë. Gjithashtu u konstatua se një grup kriminal ka kryer një sulm të dhunshëm ndaj një të riu tunizian për ta detyruar atë të vepronte në emër të tyre.

Gjatë hetimeve u sekuestruan 3 kg kokainë, 1 kg heroinë, 6 kg hashash, 1500 doza lëndë narkotike dhe 30 000 euro cash.

Advertisement

36 persona janë arrestuar në flagrancë.

Mbi 400 oficerë policie u punësuan përfshinë gjatë operacionit. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy