Erdogan: BE të heqë qafe presionin nga Greqia

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Erdogan: BE të heqë qafe presionin nga Greqia

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan foli këtë të shtunë për pandeminë e koronavirusit dhe marrëdhëniet me BE-në.

Gjatë fjalës së tij, lideri turk tha se BE duhet të heqë qafe presionin nga Greqia sa më shpejt që të jetë e mundur.

Ai shtoi se raportet e ngushta mes Turqisë dhe BE-së nuk duhet të jenë rob i lojës së disa vendeve.

“Ne do të vazhdojmë të ecim me vendosmëri drejt qëllimeve tona, duke injoruar vendimet e njëanshme,” tha presidenti turk.

Advertisement

Teksa foli për përhapjen e COVID, Erdogan theksoi se Turqia arriti të përballojë krizën shëndetësore dhe ekonomike.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy