FOTOT/ Skandali në Itali: “Ta heq kokën”, edukatorja dhunon fëmijët e kopshtit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTOT/ Skandali në Itali: “Ta heq kokën”, edukatorja dhunon fëmijët e kopshtit

Një edukatore kopshti 59 vjeçe në Monza të Italisë është pezulluar nga detyra për një vit, pasi u filmua nga kamerat e sigurisë duke dhunuar vogëlushet.

Në pamjet e publikuara, shihet se si mësuesja dhunon 17 fëmijët e grupit, të moshës mes 3 dhe 5 vjeç. Sipas raportimeve njëri prej tyre, ishte fëmijë me aftësi të kufizuara.

E gjitha nisi nga një denoncim i nënës së njërës nga fëmijëve. Më pas policia instaloi në godinë, kamera dhe mikrofona, për të parë të gjithë sjelljen e mësuesve.

Advertisement

“Të pres duart, të heq kokën, bishë, patë”, ishin disa nga fjalët e përdorur nga mësuesja. Institucioni ka vendosur të pezullojë prej 1 vit mësuesen, ndërsa kjo e fundit pritet të paraqitet para gjykatës për të dhënë versionin e saj për ngjarjen.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy