Humbën jetën 46 persona, Blinken reagon për aksidentin tragjik në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Humbën jetën 46 persona, Blinken reagon për aksidentin tragjik në Bullgari

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken ka shprehur ngushëllimet për viktimat nga Maqedonia e Veriut që humbën jetën në aksidentit tragjik që ndodhi në Bullgari ditën e sotme, si dhe për zjarrin që ra në shtëpinë e të moshuarve po në këtë shtet.

“Departamenti i Shtetit shpreh ngushëllimet më të thella për popullin e Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë për humbjen e jetëve në aksidentin e sotëm të autobusit dhe zjarrin që ra në shtëpinë e të moshuarve.

Mendimet tona janë me ta, ndërsa të lënduarve ju urojmë shërim të shpejtë”, shkruan Sekretari Blinken në Tëitter.

45 turistë nga Maqedonia e Veriut, shumica shqiptarë, humbën jetën në një aksident tragjik në Bullgari, ku autobusi i tyre u përplas dhe më pas mori zjarr.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy