Humbi gjysmën e fytyrës, rrëfimi i 9-vjeçarit që u sulmua egërsisht nga hiena

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Humbi gjysmën e fytyrës, rrëfimi i 9-vjeçarit që u sulmua egërsisht nga hiena

Një fëmijë 9-vjeç nga Zimbabwe, ka humbur njërin sy, pjesën e sipërme të gojës dhe të hundës, pasi u sulmua nga hiena.

Ai u dërgua në Afrikën e Jugut për trajtim, ku po operohet falas nga një ekip prej dhjetë mjekëve.

Advertisement

Rodwell Nkomazana, tregon se në spital ka takuar dy persona të tjerë, të cilët kanë përjetuar atë që ai përjetoi muaj më parë.

9-vjeçari u sulmua kur po flinte në një zonë rurale të Zimbabwe.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy