Mehdi Malkaj në lot: Këta janë hiena e grabitqarë, iku një histori e bukur ndërsa populli shqiptar fle në gjumë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mehdi Malkaj në lot: Këta janë hiena e grabitqarë, iku një histori e bukur ndërsa populli shqiptar fle në gjumë

Aktori Mehdi Malkaj ka reaguar i përlotur për prishjen e Teatrit Kombëtar.

“Këta janë hiena, është një shtet karagjoz. Këta janë të vrasin natën dhe të qajnë ditën. Iku një histori e bukur, historia e Teatrit. Iku, populli shqiptar tani është në gjumë, nuk e di se çfarë të them, nuk kam fjalë.

Unë jam krenar për veten time dhe për miqtë e mi, që kanë qendruar aty për dy vite me radhë, shikoni more e kanë shklyer, nuk e kanë rrëzuar, këta janë grabitqarë more, se këta dhe kur vjedhin i vënë benzinën që të mos mbetet më asnjë gjë”, tha ai.

(TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy