Ishte duke luajtur me motrën/ I riu vret me thikë 9-vjeçaren në Angli

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishte duke luajtur me motrën/ I riu vret me thikë 9-vjeçaren në Angli

Pak ditë më parë, 9-vjeçarja Lilia Valutyte u vra në mes të ditës me thikë nga një i ri në Angli.

Mediat britanike kanë bërë publike momentin kur 9-vjeçarja është goditur me thikë nga një person në rrugë, ndërsa ishte duke luajtur jashtë kafenesë ku punonte nëna e saj.

Advertisement

Siç shihet edhe nga pamjet e bëra publike nga “The Sun” Lilia e vogël dhe motra kanë qenë duke luajtur, ndërkohë që një perosn me thikë afrohet dhe e qëllon për vdekje.

Policia ka bërë të mundur pak ditë më parë kapjen e autorit të krimit të rëndë.

Advertisement

Autori i ngjarjes ishte 22 vjeçar me shtetësi lituaneze dhe identifikimi i tij u bë i mundur falë kamerave të sigurisë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy