Mesazh ndaj Ramës për shembjen e Teatrit, në bluzën e Kryemadhit janë stampuar dy sy: Po të vëzhgoj ty që më shkaktove dhimbje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi së bashku me nënkryetarin e LSI Petrit Vasilin u nisën drejt protestës nga zyrat e partisë.

Ajo që ra në sy ishte bluza e veshur në ditën e dytë të protestës së Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, nga Kryemadhi.

Ndryshe nga protesta e parë ku në bluzën e saj kishte stampuar disa prej ikonave më të njohur të Teatrit, sot Kryemadhi kishte stampuar Teatrin Kombëtar.

Dy syte jane simbol ‘I am whaching you’ ( po te vezhgoj). Loti simbol i nje nene dhe nje gruaje, lot hidherimi dhe gezimi.

Advertisement

“Po te vezhgoj ty qe me shkaktove dhimbje, dhe do ta rindertoj aty ku ishte dhe ashtu sic ishte”, është mesazhi i bluzës që mban sot veshur Kryemadhi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy