“Vratë për herë të dytë ata që ngritën këtë tempull”, Rozana Radi “shpërthen” ndaj artistëve që firmosën për shembjen e Teatrit: Ju se meritoni dashurinë e spektatorit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rozana Radi ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ajo shprehet se kjo është një ngjarje e pabesueshme dhe në këtë mënyrë iu është dhënë lamtumira artistëve që “dhanë shpirtin” brenda Teatrit.

Këngëtarja kishte edhe një mesazh për artistët që firmosën për shëmbjen e Teatrit Kombëtar.

Reagimi i plotë:

Advertisement

E pabesueshme !!!!!!!!!!!!!! Lamtumire historise se Pirro Manit , Kujtum Spajvoglit , Violeta Manushit , Kadri Roshit , Rolan Trebickes , Ferdinand Radit , Agim Qirjaqit , e shume artisteve qe dhane shpirtin ketu brenda.

Do kalojne vitet e sdo ta njohim me qytetin tone!!! U dogj nje Katedrale dhe e restauroj e gjithe bota ndersa ju cfar bete ? I varate per here te dyte ata qe sjane me e qe e ngriten me shume mund e dashuri kete tempull.

Se di si ndjehen sot ato / ata qe firmos per te pare me syte e tyre kete qe po shikon gjithe Shqiperia sot.

Une ju kisha denuar me asnje duartrokitje kur te tentoni te ngjiteni neser ne skene. Ju kisha denuar duke mos u futur ne asnje salle ku do interpretoni. Ju se meritoni dashurine e spektatorit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy