Milan luan tenis, fitojnë edhe Inter, Juventus dhe Atalanta

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Milan luajti tenis kunder Torinos duke fituar 7 me 0, duke hedhur nje hap te madh drejt sigurimit te nje vendi qe te con ne Champions League.

Per kuqezinjte shenuan Rebic 3 here, Theo Hernandez 2 here, Kessie dhe Brahim Diaz.

Tanime mjafton nje fitore kunder Cagliari ose Atalanta dhe Champions eshte i siguruar. Ne takimet e tjera Juventus fitoi 3 me 1 kunder Sassuolo dhe mbajti gjalle shpresat per zonen Champions ndonese asgje nuk varet mē nga bardhezinjte.

Inter mposhti Romen ne shtepi 3 me 1, Atalanta mposhti Beneventon 2 me 0 ndersa Lazio fitoi ndaj Parmes 1 me 0.

Advertisement

Me keto rezultate Atalanta dhe Milan kane nga 75 pike, Napoli 73 dhe Juventus i vendit te peste ka 72 pike.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy