Ndahet nga jeta ish-deputeti i PS, Meta: Do na marrë malli gjithnjë e më shumë për burra të tillë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-deputeti i Partisë Socialiste, Niko Faber.

Ish-deputeti ka ndërruar jetë për si pasojë e një ataku kardiak mëngjesin e kësaj të dielë.

Niko Faber ka qenë deputeti i Partisë Socialiste nga viti 2001 deri në vitin 2005.

Ndërkohë me anë të një postimi në Facebook, presidenti Meta i shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerit.

Advertisement

“Lajm shumë i trishtë dhe befasues për mua ndarja nga jeta e ish-deputetit Niko Faber. Kontributi i Tij publik, si në Korçë dhe në nivel kombëtar do mbetet gjithmonë i nderuar.

Do na marrë malli gjithnjë e më shumë për burra të tillë, patriotë, me dinjitet dhe kontribut qytetar. Jam pranë familjes Faberi, të afërmve dhe të gjithë miqve të tij në këtë ditë tragjike. I përjetshëm kujtimi i Tij”, shkruan Meta.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy