Protesta e sotme kundër prishjes së Teatrit, ambasada e SHBA del me njoftimin e fundit: Shmangni këto zona

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasada e SHBA në Tiranë ju bën thirrje të gjithë qytetarëve amerikanë që jetojnë në Shqipëri, që të kenë kujdes në këtë demonstratë.

Ambasada thotë se të gjithë qytetarët e SHBA-ve duhet të shmangin daljen në bulevardin ku mbahet protesta si dhe të shmangin vendet ku mbahen tubime me shumë njerëz.

Njoftimi i Ambasadës Amerikane:

Sot në afërsi të Ministrisë së Brendshme në Tiranë, thuajse në qendër të qytetit mbahet një protestë.

Advertisement

Kjo protestë pritet që të nisë në orën 16.30 minuta dhe nuk dihet sesa zgjat.

Qytetarët amerikanë që jetojnë në Shqipëri duhet të kenë kujdes dhe të shmangin daljen në këto zona:

Shmangni vendet e mundshme të protestës, përfshirë Bulevardin Kombëtar

Shmangni çdo tubim publik të njerëzve.

Advertisement

Monitoroni median lokale për të qenë në dijeni të asaj që ndodh

Jini të vetëdijshëm për rrethanat tuaja

Mbani një profil të ulët

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy