Rusia dërgon 2 mije rekrutë të rinj në Kherson

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rusia dërgon 2 mije rekrutë të rinj në Kherson

Sipas Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë së Ukrainës, Rusia ka dërguar deri në 2000 rekrutë të rinj në rajonin Kherson për të zëvendësuar viktimat dhe për të forcuar njësitë në vijën e frontit jugor.

Ndërkohe gjatë orëve të fundit janë raportuar disa shpërthime që kanë tronditur qytetin e Kharkiv, në Ukrainën lindore.

 

Mirëpo nga ana tjetër forcat pro-ruse thonë se ushtria e Ukrainës ka bombarduar qytetin Kherson  në kohën kur po kryheshin evakuimet e civilëve.

Advertisement

 

Sipas tyre forcat ukrainase bombarduan urën Antonivskiy mbi lumin Dnipro, e përdorur nga civilët për t’u larguar nga qyteti, duke vrarë katër persona.u

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy