Shembet ndërtesa, vdesin 9 persona, kamerat kapin momentin tragjik

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ndërtesë pesëkatëshe është shembur në jug të Koresë së Jugut. Copat e mëdha të betonit kanë përfunduar mbi një autobus që po lëvizte afër saj. Për pasojë, kanë humbur jetën nëntë persona. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Gwangju.

Ekipet emergjente kanë arritur të shpëtojnë tetë persona, të cilët kanë pësuar lëndime të rënda.

Advertisement

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur ndërtesa shembet, dhe gjithçka që kishte afër saj mbulohet nga një re e madhe e pluhurit.

;

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy