Sulm me armë në sallën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg, të paktën 6 viktima

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sulm me armë në sallën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg, të paktën 6 viktima

Salla e mbledhjeve të Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg të Gjermanisë është sulmuar me armë zjarri. Mediat vendase raportojnë për të paktën gjashtë viktima nga sulmi me armë.

 

Autori i ngjarjes dyshohet se është në mesin e viktimave të sulmit.

 

Advertisement

Gjithashtu, u plagosun dhe një numër i pakonfirmuar njerëzish, ndërsa arsyeja e sulmit nuk dihet ende.

 

“Policët kanë dëgjuar edhe një të shtënë nga pjesa e sipërme e pallatit dhe janë ngjitur në katin e sipërm, ku kanë gjetur një person. Deri më tani nuk kemi të dhëna se ndonjë autor ka ikur”, raportoi zëdhënësi i policisë.

 

Advertisement

Ai tha se policia ende nuk i ka identifikuar viktimat dhe po punohet për zbardhjen e ngjarjes.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy