Super Ibra dhe Messias kthejnë Milanin te fitorja, Sassuolo frenon Napolin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Super Ibra dhe Messias kthejnë Milanin te fitorja, Sassuolo frenon Napolin

Milani ka lënë pas atë humbje të “hidhur” nga Sassuolo në fundjavë dhe është rikthyer te triumfi me një fitore të pastër 3-0 kundër Genoa-s në transfertë. Supergoli i Ibrahimoviç nga goditja e dënimit dhe dy golat e brazilianit Messias i dhanë 3 pikë skuadrës së Piolit, për ta mbajtur “Djallin” në vendin e dytë të klasifikimit.

Ndërkohë Napoli është ndalur në barazim 2-2 në minutat e fundit nga Sassuolo duke e bërë edhe më interesante garën për titull. Dy golave të Fabian Ruiz dhe Mertens i janë përgjigjur Scamacca dhe Ferrari. Tashmë napoletanët ndodhen vetëm 1 pikë sipër Milanit dhe 2 më shumë se Interi, i cili më herët bëri detyrën ndaj Spezia-s në shtëpi duke fituar 2-0. Ndërsa Roma pësoi disfatë nga Bologna e cila e mposhti me rezultatin minimal 1-0.

Advertisement

Sfidat u transmetuan ekskluzivisht në platformën Tring.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy