Tërmet në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tërmet në Greqi, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.0 Rihter është regjistruar këtë të mërkurë në ishullin e Kretës në Greqi.

Protothema.gr raporton se lëkundjet e tërmetit kanë ndodhur në bregdetin e zonës Lasithiou.

Sipas Institutit Gjeodinamik epiqendra e tërmetit ishte 34 kilometra në juglindje të Goudouras me një thellësi 34.1 kilometra.

Nuk raportohet për dëme materiale./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy