Vaksina për të afërmit, pezullohen dy mjekë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy mjekë dhe një vullnetar u pezulluan nga pozicioni që kishin në qendrën e vaksinimit të spitalit Modena në Baggiovara të Italisë.

Sipas mediave italiane, ata në mbrëmjen e 5 janarit kanë thirrur të afërmit për të marrë gjashtë doza të vaksinës anti-Covid të mbetura në fund të ditës.

Advertisement

Për këtë ngjarje autoritetet kërkuan falje dhe u cilësua si një krim kundër moralit dhe shëndetit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy