Vasjan Lami: E trishtë të thuash lamtumirë Teatri im dhe i juaji, turp për ata që e bënë dhe i mbështetën!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aktori Vasjan Lami është shprehur shumë i prekur pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

“E trishtë, të thuash; Lamtumirë Teatri im dhe i juaji ! Kush ka luajtur, apo ka ndjekur shfaqje në atë teatër, jam i bindur qe kurrë nuk do të donte të harronte aromën e atij “Buti të vjetër”.

Sido që të bëhet Ena e re, do t’i duhen shumë vite e histori, të marrë atë shije dhe ndjesi.

Do bëj çmos të të mbaj sa më gjatë.

Advertisement

TURPI do t’i ndjekë për jetë, ata që e bënë dhe ata që ishin dakort që të ndodhte…“, ka shkruar aktori.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy