Vetëm 3 raste me koronavirus, Shangai anulon fluturimet dhe mbyll shkollat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vetëm 3 raste me koronavirus, Shangai anulon fluturimet dhe mbyll shkollat

Mbi 500 fluturime janë anuluar, disa shkolla janë mbyllur dhe udhëtimet turistike janë pezulluar në Shangai, pas zbulimit të tre rasteve të koronavirusit, ndërsa Kina vazhdon politikën e saj të rreptë ‘zero-Covid’, edhe në funksion të Lojërave Olimpike Dimërore të shkurtit.

Pekini ka arritur të kontrollojë përhapjen e koronavirusit brenda kufijve të tij përmes kufizimeve të udhëtimit dhe bllokimeve të papritura, por muajt e fundit, shpërthimet e shpeshta të virusit kanë vënë në provë strategjinë e tij të tolerancës zero.

Pozitivë kanë rezultuar tre miq që u kthyen javën e kaluar nga qyteti i afërt i Suzhou. Ata ishin të gjithë të vaksinuar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy