VIDEO- Avioni me turistë i nisur nga Brazili rrëzohet në pyjet e Amazonës/ Regjistrohen 14 viktima

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO- Avioni me turistë i nisur nga Brazili rrëzohet në pyjet e Amazonës/ Regjistrohen 14 viktima

14 viktima janë rëgjistruar deri tani nga rrëzimi i një avioni me turistë që ishte nisur nga Brazili.

 

Avioni sipas rapostimeve të Sky News ka rënë në pyjet tropikalë të Amazonës. Aksidenti ndodhi të shtunën në rajonin verior të Amazonës në Brazil, rreth 250 milje në veriperëndim të Manaus, qyteti më i madh në Amazon.

 

Advertisement

Avioni me turistë ishte nisur nga Manaus dhe po përpiqej të ulej si pasojë e shiut të dendur në Barcelos, në brigjet e Rio Negro, ku më pas u rrëzua. Pasagjerët në bord ishin turistë brazilianë.

 

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy