VIDEO/ Kur nisi ëndrra për Teatrin Kombëtar: Nga Kadri Roshi, te Drita Pelinku, Margarita Xhepa dhe Violeta Manushi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ëndrra për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar e ka zanafillën vite më parë.

Teksa sot jemi në fazën kur është prishur godina ekzistuese, duket se projekti i ri ka humbur shumë kohë.

Ndërtimi i një projekti të tillë, siç mund të shihet në videon që përcjell “TemA”, ka qenë ëndërr e aktorëve të mëdhenj si Kadri Roshi, Drita Pelinku, Margarita Xhepa dhe Violeta Manushi. (TemA)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy