Video/ Shembet ura lëvizëse në Itali

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një urë e lëvzishme në La Spezia është shembur mëngjesin e kësaj të mërkure.  Deri më tani, nuk raportohet për njerëz të lënduar.

Shembja e urës nuk shkakton probleme në trafikun e qytetit, pasi makinat kalojnë në një rrugë ngjitur.

Advertisement

Ura u përurua në vitin 2010 dhe është 21 metra i gjatë dhe 12 i gjerë.

Advertisement

Ura menxhohet nga Autoriteti Portual dhe përfaqësoi një hap të rëndësishëm në rizhvillimin e zonës.

Ndërsa po punohet për shkaqet e kësaj ngjarjeje, raportohet se pjesa që u shemb ishte vetëm pjesa që e urës që hapej dhe mbyllej për kalimin e anijeve, jo struktura.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy