Ahmeti flet për konfliktet mes dy anëtarëve të BDI-së në Haraçinë: Është akt kriminal

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ahmeti flet për konfliktet mes dy anëtarëve të BDI-së në Haraçinë: Është akt kriminal

Në një deklaratë të fundit, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka reaguar ndaj konfliktit në Haraçinë, duke e cilësuar atë si “akt kriminal”, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ahmeti tha se përpjekjet e tyre për të zgjidhur konfliktin mesIbrahimit dhe Ajvazit kanë qenë të pa mjaftueshme.

Lexo po ashtu
Të shtëna në Haraçinë, Prokuroria kreu hetim, po kërkohen pamjet video-materiale

Advertisement

“Është akt kriminal. Nuk besoj se ka prapavijë politike në këtë rast. Organet e drejtësisë dhe të rendit duhet të bëjnë punën e tyre që u takon”, tha Ahmeti.

Ahmeti theksoi nevojën për ndërhyrje të menjëhershme nga autoritetet ligjzbatuese për të siguruar qetësinë. /Telegrafi/

Advertisement

Ahmeti flet për konfliktet mes dy anëtarëve të BDI-së në Haraçinë: Është akt kriminal shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy