Aksidenti i autobusit në Bullgari, lajm kryesor nëpër mediat botërore

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lajmi për aksidentin e autobusit të Maqedonisë së Veriut në Bullgari ka qenë lajm kryesor në të gjithë mediat botërore, duke treguar informacione rreth ngjarjes, njofton Telegrafi Maqedoni.

Voanews, reuters, nytimes, euronews, 9news, irishtimes, italy24, gulfnews, abcnews, joe.ie, independent, thehindu, BBC, ajc, tribdem dhe shumë media tjera botërore kanë pasur si lajm kryesor vdekjen e 45 personave nga Maqedonia e Veriut, gjatë kthimit nga ekskurzioni në Stamboll për fundjavën e vazhduar.

Institucionet bullgare dhe maqedonase janë duke hetuar për shkaqet e aksidentit. /Telegrafi/

Aksidenti i autobusit në Bullgari, lajm kryesor nëpër mediat botërore shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy