Bastisje në Shkup, zbulohen lëndë narkotike

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia nga SPB Shkupi kanë bastisur shtëpinë e T.N. (54) në Shkup.

Gjatë kontrollit u gjet marijuanë dhe një tharëse e improvizuar për marijuanë, si dhe disa enë me kanabis.

Siç njoftojnë nga MPB, bastisja është bërë në bazë të informatave operative të marra paraprakisht dhe me urdhër të lëshuar nga Gjykata Themelore Penale Shkup.

T.N. është ndaluar dhe po mbahet në stacionin policor, ndërsa pas dokumentimit të rastit, sipas procedurës së shpejtë do të bëhet kallëzim penal përkatës./Telegrafi/

Advertisement

The post Bastisje në Shkup, zbulohen lëndë narkotike appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy