“Besa Trans – Shkup” me telegram ngushëllimi për aksidentin e ndodhur në Bullgari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Besa Trans – Shkup” me telegram ngushëllimi për aksidentin e ndodhur në Bullgari

Kompania “Besa Trans – Shkup” përmes një telegrami ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik që ndodhi sot në Bullgari.

Nga kjo kompani theksojnë se janë në bashkëpunim me organet kompetente në Maqedoninë e Veriut dhe Bullgari për të gjetur shkaqet e aksidentit ku humbën jetën 46 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar.


Pamje nga procesi i nxjerres së viktimave nga autobusi i djegur në Bullgari

Advertisement

Më poshtë keni telegramin e plotë.

“Kjo është një tragjedi dhe ditë shumë e rëndë, me dhembje e pikëllim për gjithë populliin pasagjerët tanë dhe stafin e agjensionit Besa Trans në Shkup”. Kompanija esht ne bashkpunim me organet kompetente te R. Bulgaris dhe R.V.Maqedonis me qellim qe te zbulohen hetimet sa me shpejt. Zoti qofte me Ju dhe familjet e viktimave, për të lënduarit shërim sa më të shpejtë kurse viktimat ti shpërblej me parajsë. Qofshim nën mbrojte te Zotit”, thuhet në fund të njoftimit./Telegrafi/

Advertisement

“Besa Trans – Shkup” me telegram ngushëllimi për aksidentin e ndodhur në Bullgari shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy