LD: Të ketë përgjegjësi për zjarrin në spitalin e Tetovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lidhja Demokratike shpreh ngushëllimet e tij të sinqerta për familjet e viktimave të zjarrit të mbrëmshëm në spitalin e modular në Tetovë.

“Në këtë moment, gjëja më e rëndësishme është që organet hetimore të zbulojnë sa më parë shkaqet e tragjedisë së madhe dhe, nëse konkludohet se ka një faktor njerëzor pas saj, të marrin masa të menjëhershme për përgjegjësinë.

LD iu uron shërimit të shpejtë të plagosurve dhe u kërkon mediave që të përmbahen nga spekulimet sensacionaliste”, thonë nga LD.

LD: Të ketë përgjegjësi për zjarrin në spitalin e Tetovës shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy