Mbi 700 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 782 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 267, Strumicë – 151, Kavadar – 54, Prilep – 43, Manastir – 40, Kumanovë -29, Vallandovë – 23, Shtip – 22, Negotinë – 15, Veles dhe Ohër nga 14, Koçan – 13, Kriva Pallankë – 12, Vinicë – 11, Tetovë dhe Gjevgjeli nga 9, Sveti Nikollë dhe Delçevë nga 8, Gostivar – 7, Kërçovë dhe Probishtip nga 5, Demir Kapi – 4, Radovish, Krushevë dhe Makedonska Kamenica nga 3, Bogdanci dhe Kratovë nga 2, Strugë, Resnje, Berovë, Makedonski Brod, Pehçevë dhe Dojran nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 152.814, numri i pacientëve të shëruar ka arritur në 134.653, numri i vdekjeve është 4.992, ndërsa numri i rasteve aktive 13.169.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup 6.124, Kumanovë 968, Manastir 829./Telegrafi/

Advertisement

Sot 31 viktima dhe 67 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Mbi 700 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy